Слобода

Перегляди: 3881

Слобода - неповторний мальовничий куток Коломийщини, край дзеркально-чистий і стрімких потоків, високих і загадкових гір, розкішних природних ландшафтів, різноманітних видів фауни і флори. Гірське повітря і м̓який клімат, екологічного чисті продукти, джерельна вода, яка має цілющі і лікувальні властивості, а також різноманітність звичаїв і обрядів, які сягають сивої давнини. На території Слободи є пам̓ятники історії, архітектури і культури, які є доброю базою для відпочинку туристів. Побачивши красу наших карпатських смерек, послухавши гірську симфонію річок, зустрівшись і поспілкувавшись з талановитими і обдарованими, по справжньому гостинними і щедрими людьми, які є неоціненним скарбом і самородком гуцульського краю – на завжди закохуєшся у цю самобутню, Богом дану місцину.

Зусібіч оточена горами й лісами, мов маленька Швейцарія, Слобода знаходиться за 20 км від Коломиї. Через село можна дістатися на Надвірнянську й Косівську Гуцульщину.

Краєвид с.СлободаКраєвид с. СлободаКраєвид с. Слобода

Перша писемна згадка про село – 1646 рік. Назва села походить від слова «СВОБОДА», тобто вільна земля.

Здавна на цій території було виявлено родовища нафти та соляні джерела. В кінці ХIХ століття Слобода стала відома в цілій Європі. Родовища в селі займало перше місце - по видобутку нафти. Зацікавлені Слободою поляки, які навідують батьківщину славного письменника Станіслава Вінценза.

Слобода – перлина гуцульського краю – відкриває свої щирі обійми для кожного мандрівника, дасть можливість отримати насолоду для очей та свято для душі і тіла в усі пори року.

В минулому в селі було багато оздоровчих таборів і баз відпочинку. Зараз є надія на розвиток у селі зеленого туризму. Адже в селі є що побачити: церкву Пресвятої Богородиці (1861), перший в Галичині пам̓ятник Івану Франкові, встановлений Станіславом Вінцензом; пам̓ятний знак на місці хати, в якій народився Станіслав Вінценз в 1888 р.; символічну стрілецьку могилу і пам̓ятник воїнам УПА; чоловічі гуцульські танці «Аркан» і «Гуцулка», прекрасні гірські краєвиди.

Сільська рада с. СлободаЦерква Пресвятої Богородиці с.СлободаЦерква Юрія Переможця с. СлободаПам'ятник Івану Франку с. СлободаПерший в Галичині пам̓ятник Івану Франкові, встановлений Станіславом Вінцензом в с. Слобода

пам̓ятний знак на місці хати, в якій народився Станіслав Вінценз в 1888 р.Стрілецька могила с.СлободаПам'ятний хрест полеглим у Другiй свiтовiй вiйнi 1995р.Найдавнiша капличка в урочищi Фабрика с. Слобода(початок ХХст.)Йорданська капличка на водi с. Слобода (2000р.)

Тож приїзджайте в Слободу: подихайте кришталево чистим повітрям, скуштуйте джерельно-цілющої води, поласуйте смачними ягодами, назбирайте повні кошики грибів.

Приїздіть відпочинете в Слободі милій,
Запрошую друзів усіх звідусіль.